Miért ritkul a hajunk, és mit tehetünk ellene?
- A fejbőrünk a benne található ásványi anyagokkal és nyomelemekkel szervezetünk kémiájának közömbösítő vésztartaléka. A savak és mérgek állandó jelleggel (vagy rajtaütésszerűen) merítik ki ezt az ásványi anyag-készletünket, és hajhullás ennek következménye. Ezt salaktalanítással, méregtelenítéssel, illetve ásványi anyag pótlás segítségével meg is lehet fékezni.Az emberi szervezet több fontos ásványi anyag raktára is van. |
- Ilyen például a bőr, a fogazat, de ilyen a haj és a fejbőr is. Az utóbbinak különleges feladata van: ha a vér és a nyirok ásványi anyagai nem elegendőek a szervezet méreganyagainak közömbösítésére, akkor elsőként a haj és fejbőr ásványi anyag készleteit használja fel.
- Ha szervezetünk ásványi anyag raktárai tele vannak, kicsattanunk az egészségtől, és ez látszik bőrünkön és hajunkon egyaránt. Ásványianyag-készleteink például: kálcium, nátrium, kálium, magnézium, vas stb. Képzeljük el, hogy egy ház falaiból kihullil a vakolat, majd a téglák- itt is ásványi anyagok elvesztéséről van szó. Az emberi szervezetben ez a veszteség legelőször a fejbőrt érinti!
-Szervezetünk mikor veszít ásványi anyagokat?
- Ha tartalékainkból kénytelen azt felhasználni. Ilyenkor sók keletkeznek, amelyeket a köznyelv salakanyagnak nevez. Ilyen például a húgysav, vagy a kálcium-szulfát, magnézium-laktát stb. Normál körülmények között a szervezetünk a táplálékból nyeri a szükséges ásványi anyagokat. Ha azonban a táplálékunk nam tartalmaz megfelelő mennyiségben közönbösítésre képes ásványi anyagot, akkor a szervezet kénytelen a raktárból elvonni ezeket.
- Kevesen vannak tisztában avval, hogy a leginkább kézenfekvő ásványi anyag raktárunk a fejbőr, így szükség esetén ez kerül leghamarabb kifosztásra. Mivel a savakat és mérgeket a szervezetnek közömbösítenie kell, szükség van ásványi anyagokra.
- A férfiak körében olyannyira gyakori kopaszodást, az évtizedeken át tartó ásványi anyag hiány idézi elő. A nőket ritkábban érinti ez a jelenség.A férfi és női szervezet anyagcseréje különbözik, de ez a változás kora után eltűnik. Kevesen tudják, hogy a nők szervezete havonta megtisztul a salakanyagoktól, a férfi azonban egész élete során kénytelen az anyagcsere segítségével megszabadulni tőlük.
Mitől savasodik el szervezetünk, és milyen savak keletkeznek, amik károsan hatnak egészségünkre?
Ezeknek a savaknak a semlegesítésére ásványi anyagra van szüksége a szervezetnek, és ha ezeket nem pótoljuk akkor saját ásványianyag raktárunkat használjuk fel a savak közömbösítéséhez. Ha a teljes ásványi anyag raktárunk erre megy el, akkor a hajnövekedés számára nem marad tápanyag. Hajunk állapota tehát elég világosan jelzi ásványi anyag tartalékainkat.
- Mivel tudjuk hatékonyan pótólni a szervezetből hiányzó vitaminokat, makro és mikroelemeket?